خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

آموزشی, اویکو ۱۳۹۵-۰۷-۰۶

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

 

 

iveco old truck

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

ایویکو Industrial Vehicles Corporation 
(IVECO)شرکت ایتالیایی تولیدکننده وسایل نقلیه صنعتی و اتوبوس واقع در شهر تورین ایتالیا وزیرمجموعه گروه صنعتی CNH است. این شرکت در زمینه طراحی و ساخت وسایل نقلیه تجاری سبک، متوسط و سنگین، وسایل نقلیه ساخت وساز و استخراج معادن، اتوبوس های شهری وبین شهری و همچنین وسایل نقلیه خاص برایکاربردهایی مانند آتش نشانی فعالیت میکند.
نام ایویکو سال ۱۹۷۵ پس از ادغام برندهای ایتالیایی،فرانسوی و آلمانی پدید آمد. کارخانه های تولیدی این شرکت در اروپا، چین، روسیه، استرالیا، آفریقا، آرژانتین و برزیل واقع شده است و در بیش از ۱۶۰ کشور در حدود پنج هزار مرکز فروش و خدمات پس از فروش دارد. میزان محصولات تولیدی شرکت بالغ بر حدود ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه تجاری و میزان فروش آن حدود ۱۰ میلیارد یورو است. این شرکت در ژانویه ۱۹۷۵ از ادغام پنج برند مختلف شامل فیات ایتالیا، OM ایتالیا، لانچیای ایتالیا، یونیک فرانسه و ماگیروس دویتس آلمان به وجود آمد. از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ ، سبد محصولات ایویکو شامل ۲۰۰ مدل پایه و ۶۰۰ گونه مختلف با وزن بین ۷/۲ تن تا بیش از ۴۰ تن بود. سال ۱۹۷۸ ایویکو اولین محصول خود را در سبد وسایل نقلیه سنگین با نام "ایویکو دیلی " راه اندازی کرد. سال ۱۹۸۰ ایویکو اولین موتور دیزلی توربوی خود را برای وسایل نقلیه سنگین صنعتی ساخت. در دهه ۱۹۸۰ استراتژی شرکت کاملا در جهت ترویج برند بود و به همین دلیل به کار حمایت مالی رویدادهای ورزشی مانند بازی های المپیک سال ۱۹۸۰ در مسکو،کاپ دیویس سال ۱۹۸۲ ، گروه های اعزامی جک کاستیو در خلیج آمازون سال ۱۹۸۳ و راید پیگافتا پرداخت. در ایندهه دو بخش جدید نیز به فعالیت های شرکت اضافه شد که شامل موتورهای دیزلی اتوبوس و خودروهای آتش نشانی بود. سال ۱۹۸۴ ایویکو تولید خودروی سنگین "توربواستار " را آغاز کرد که پرفروش ترین وسیله نقلیه در ایتالیا و بازار اروپا بود و در مدت هفت سال فروش آن در مجموع به ۵۰ هزار دستگاه رسید. در سال ۱۹۸۵ ایویکو اولین موتور دیزلی سبک تزریق مستقیم خود را ساخت و در سال ۱۹۸۶ ، شرکتی با نام "ایویکو فورد تراک " در سرمایه گذاری مشترکی با شرکت فورد تشکیل شد. در اواسط دهه ۱۹۸۰ شرکت آسترا، تولیدکننده وسایل نقلیه ساخت و ساز و استخراج معدن، به بخشی از گروه ایویکو تبدیل شد. در سال ۱۹۸۹ به منظور کاهش آلاینده های هوا اولین موتور دیزلی سازگار با وسایل نقلیه کار (تجاری) تولید شد.
در سال ۱۹۹۰ ، ایویکو با خرید ۶۰ درصد از سهام شرکت صنعتی اناسا( ENASA ) بزرگ ترین تولیدکننده خودروهای تجاری در اسپانیا و صاحب شرکت تولیدوسایل نقلیه صنعتی پگاسو، فعالیت خود را گسترش داد.

 


تاریخچه  شرکت ماک:تاریخچه شرکت ماک (سگی به نام «ماک»…! )

 


 

 

mack truck

 

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

 

 

 ایویکو پس از تصاحب اناسا موفق شد حضور خود در اکثر بازارهای اروپایی را تثبیت کرده و مراکز تولید خود در بارسلون، مادرید و والادولید اسپانیا را راه اندازی کند. در دهه ۱۹۹۰ محصولاتی چون یوروکارگو،یوروتک، یوروتراکر و یورواستار جزء محصولاتی بودند که دست خوش تغییرات ظاهری قرار گرفتند. کامیون های یوروکارگو و یوروتک به ترتیب در سال های ۱۹۹۲ و  1993" خودروی سال " نام گرفتند و این اولین بار در تاریخ بود که کی خودروساز برای دو سال متوالی به چنین عنوانی نایل می آمد. ایویکو در سال ۱۹۹۱ ،شرکت انگلیسی سدون آتکینسون را به دلیل تخصصی که در ساخت وسایل نقلیه خاص ساخت وساز و جمع آوری زباله داشت، خریداری کرد. همان سال اولین خط مونتاژ توربودیلی در شرکت موتورسازی نانجینگ چین راه اندازی شد.
در سال ۱۹۹۵ ایویکو به منظور تولید وسایل نقلیه سبک و موتورهای دیزلی موافقت نامه ای را با شرکت یوجین به امضا رساند و به این ترتیب شرکت "ناوکو " پایه گذاری شد. در ضمن، بخش تولید خودروهای آتش نشانی نیز توافق نامه ای با گروه سینوپک برای مونتاژ وسایل نقلیه خاص با دستگاه های خاموش کننده کف ساز در چین امضا کرد. در سال ۱۹۹۸ اولین موتور دیزلی با هندسه متغیر به نام کرسر ۸ و یک سال بعد، اولین موتور دیزلی با سیستم سوخت رسانی ریل مشترک برای وسایل نقلیه سنگین صنعتی با نام کرسر ۱۰ ساخته شد. سال های پایانی دهه ۹۰ برای ایویکو سرشار از موفقیت بود. یورو کارگو در بیش از ۹۰ کشور جهان به فروش رسید و در ایتالیا، بریتانیا، اسپانیا، بلغارستان و اسلونی در صدر کامیون های پرفروش قرار گرفت. در سال ۲۰۰۳ ایویکو شرکت ایرباس را که در ابتدا بخشی از سرمایه گذاری مشترک با شرکت رنو بود، خریداری کرد. برند ایویکو موتورز سال ۲۰۰۴ برای تولید پیشرانه متولد و سال بعد با شرکت تازه تاسیس "فن آوری های قوای محرکه فیات " ادغام شد. در پایان سال ۲۰۰۴ نیز بین ایویکو و شرکت صنایع خودروسازی شانگهای ( SAIC ) قراردادی بسته شد. ایویکو حدود ۴۰درصد از موتورهای دیزلی تولیدی خود را برای نصب روی محصولاتش استفاده میکند و ۶۰ درصد از بقیه موتورهای تولیدشده را هم برای نصب بر روی وسایل صنعتی، کشاورزی و غیره در اختیار تولیدکنندگان دیگر قرار می دهد.

 

 

 

 

iveco history

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

 


تاریخچه شرکت مرسدس بنز:تاریخچه شرکت خودرو سازی مرسدس بنز

 


 

 

در سال ۲۰۰۶ ، ایویکو حامی مالی بازی های المپیک تورین با ناوگانی متشکل از ۱۲۰۰ اتوبوس ایرباس ایویکو شد. یک سال پس از آن، ایویکو اسپانسر تیم راگبی زلاندنو با نام All Blacks شد. سال ۲۰۰۹ ، ایویکو در کنار حمایت مالی بی سابقه خود از تیم اتومبیل رانی فراری، به عنوان تامین کننده مسابقات موتوجی پی فعالیت میکرد. مسوولیت ایویکو در این اسپانسری، تامین وسایل نقلیه مناسب حمل خودروهای مسابقه ای تک صندلی برای تمام مسابقات فرمول کی بود.
اول ژانویه ۲۰۱۱ ، شرکت فیات اینداستریال با ادغام شرکت های CNH ، ایویکو و FPT Industrial تشکیل شد. در سپتامبر همان سال یک مرکز چندمنظوره متعلق به فیات اینداستریال با نام "دهکده صنعتی فیات "تاسیس شد.
۱۵ ژانویه ۲۰۱۲ ، ایویکو در سی و سومین مسابقات رالی داکار با حضور تیم پتروناس دی روی و راننده هلندی تبار خود "جرارد دی روی " با خودروی "ایویکو پاوراستار " برنده شد. پس از دی روی، استیسی و بیاسون با خودروهای ایویکو تراکر اولوشن ۲ خود و مجهز به موتور سی ۱۳ شرکت FPT Industrial با بیش از ۹۰۰ اسب بخار قدرت به ترتیب نفرات دوم و سوم این مسابقه شدند.
شرکت های زیرمجموعه
وسایل نقلیه سبک ایویکو، گونه های مختلف مدل نیودیلی را با وزن بین ۸/۲ تن تا هفت تن و دو دیفرانسیل به خود اختصاص می دهند. وسایل نقلیه متوسط شامل یورکارگو با وزن بین هفت تا ۱۹ تن با دو یا یک دیفرانسیل است. استرالیس و تراکر با وزن بین ۱۹ تا ۷۲ تن نیز در زمره محصولات سنگین دودیفرانسیل قرار می گیرند. ایویکو باس یا ایویکو ایرباس در حوزه تولید وسایل نقلیه برای جابه جایی مسافران در سفرهای شهری و درون شهری فعال است.
ایویکو آسترا به تولید وسایل نقلیه مخصوص ساخت وساز، استخراج معدن، تراکتور و نیز وسایل نقلیه لجستیکی شامل خودروهای زرهی برای ارتش می پردازد.این شرکت سال ۱۹۴۶ بنا نهاده شد، اما از سال ۱۹۸۶ به یکی از بخش های ایویکو تبدیل شده است.
ایویکو ماگیروس، تولیدکننده خودروهای آتش نشانی و تجهیزات آن هاست و از این نظر در جهان شناخته شده است. این شرکت را "کنراد ماگیروس " رییس اداره آتش نشانی شهر اولم آلمان سال ۱۸۹۴ تاسیس کرد.
 "شرکت وسایل نقلیه دفاعی " در کار تولید و فروش وسایل نقلیه نظامی و دفاعی است. دفتر مرکزی این شرکت در بولزانو واقع است. در این شهر، یکی از معروف ترین وسایل نقلیه مورد استفاده ارتش در اروپا و دنیا با نام "ایویکو ال ا موی " تولید می شود.

 

 

 

 

iveco truck

 

تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو

 

نبینی ضرر کردی{فیلم تاریخچه شرکت اویکو}:

تبلیغات

یک پاسخ تا “تاریخچه شرکت خودروسازی اویکو”

دنبالک ها / پینگ بک ها

 1. قیمت کشنده فیات

ارسال نظر

 • فیلم آموزش تپه پایه یك گواهینامه رانندگی

  با در ۱۳۹۵-۰۴-۰۱ - 3 نظرات

  آموزش تپه پایه یک گواهینامه رانندگی در جاده خاوران (گردنه تنباکویی) توسط حاج اسماعیل با کامیون ۱۹۲۱        توصیه می کنم این مقاله رو بخویند : راهنمای قبولی در گواهینامه پایه یک ( آزمون تپه )  

 • راهنمای قبولی در گواهینامه پایه یک ( آزمون تپه )

  با در ۱۳۹۵-۰۴-۰۱ - 3 نظرات

  راهنمای قبولی در آزمون تپه آمادگی در آزمون تپه در گواهینامه پایه یک چهار مرحله دارد که یادگیری هرکدام از موقعیت ها  برای داوطلب الزامی می باشد: ۱-حرکت از پایین تپه به سمت سربالایی تپه ۲-حرکت از سر بالایی تپه تا کف بالای تپه ۳-حرکت در کف بالای تپه به سمت سرازیری ۴-حرکت از سرازیری تپه […]

 • بررسی کشنده داف{xf-95}

  با در ۱۳۹۵-۰۷-۲۷ - 0 نظرات

  بررسی کشنده داف{xf-95}               طول ماشین:۶۱۶۰ عرض ماشین:۲۵۵۰ ارتفاع سقف کامیون تا کف زمین:۳۷۳۰ فاصله محوری:۳۸۰۰ اوزان(کیلوگرم): وزن مجموع ناخالص:۲۰۵۰۰ وزن مجموع ترکیبی:۴۴۰۰۰ ظرفیت مجاز محور جلو:۷۵۰۰ ظرفیت مجاز محور عقب:۱۳۰۰۰ وزن خودرو:۷۳۴۵ وزن موتور:۱۱۵۰ محورها ساختZF آلمان موتور: مدل:PACCAR MX340 قدرت موتور:۴۶۰اسب بخار در۱۵۰۰تا۱۹۰۰دور در دقیقه تعداد سیلندر:۶-خطی […]

 • کشنده جدید داف XF-150

  با در ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ - 5 نظرات

  محصول جدید کشنده داف XF-150  کمپانی DAF مدت زمان زیادی را مشغول به ساخت کامیون و کشنده بوده است و در این زمینه تجارب زیادی دارد. دوام و قدرات این مدل، در اروپا میان رانندگان زبان زد می باشد و همین موضوع  کشنده جدید داف  ( XF105  ) را تبدیل به یکی از محصولات پرفروش کرده است.    البته هزینه نگهداری […]

 • لیست قیمت به روز ماشین سنگین

  قیمت ماشین سنگین صفر دوشنبه 22 تیرماه 1395

  با در ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ - 3 نظرات

  قیمت ماشین سنگین دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ در لیست زیر قیمت ماشین سنگین های صفر را مشاهده میکنید در صورتی که لیستهای قیمت روز ماشین سنگین  اشکالی دارد یا کمبودی یا میتوانید در پایین همین صفحه در قسمت نظرات بنویسید و باری ما ارسال کنید با تشکر از همه دوستان   لیست قیمت ماشین سنگین صفر […]

آموزش تپه پایه یك گواهینامه اخبار سایت ماشین یار اولین راننده کامیون زن ایران اینتاردر بکسل ثابت بکسل ثابت ماشین سنگین تاریخچه شرکت ماک تاریخچه شرکت ولوو ترمزهای پیشرفته  ولوو ترمز کمکی ترمز کمکی ریتاردر توربوشارژ چیست توربوشارژ چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟ خرید خودروی دست دوم دوربین های سه بعدی دوربین های سه بعدی ثبت تخلفات رانندگی راه انداری سایت ماشین یار راهنمای قبولی در آزمون تپه راهنمای قبولی در گواهینامه پایه یک ریتاردر چیست سگی به نام «ماک»...! غیر غعال شدن کارت سوخت کامیون غیر غعال شدن کارت سوخت کامیون بدون بیمه از عید فطر فیلم گیربکس جدید ولوو فیلم گیربکس جدید ولوو ملقب به :  i torque فیلم آموزش تپه پایه یك گواهینامه رانندگی فیلم تاریخچه شرکت ولوو قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای قیمت به روز ماشین سنگین قیمت روز ماشین سنگین قیمت روز ماشین سنگین جمعه 27 خرداد 1395 قیمت صفر ماشین سنگین قیمت ماشین سنگین لیست قیمت صفر ماشین سنگین لیست قیمت صفر ماشین سنگین جمعه 4 تیر 1395 ماشین یار در تلگرام نحوه عملکرد توربوشارژ چگونه است؟ نکات حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم نکاتی در مورد بکسل ثابت پولدارترین زن ایران کشنده جدید ولوو کشنده ولوو کشنده کم مصرف ولوو گواهینامه پایه یک گیربکس جدید ولوو
Shares